SK HRANICE

FOTBALOVÝ KLUB HRANICE

"Informace o klubu a týmech, rozpisy i výsledky utkání"
>> Strana: Hodnocení

XX.ročník  ŽÁKOVSKÉHO VÁNOČNÍHO TURNAJE

Ve dnech 12-13.12.2009 se v hale SOU uskutečnil již XX. jubilejní ročník Vánočního turnaje starších žáků v kopané, vypsaného pro hráče narozené po 1.1.1995, pořádaného fotbalovým klubem SK Hranice, na kterém se představilo 136 hráčů a padlo 324 branek.

Oblíbené klání láká každoročně k účasti přední slovenské celky (5 týmů) z nichž hned čtyři hrají ve své zemi nejvyšší soutěž (FC Spartak TRNAVA, MFK PETRŽALKA, ŠK SFM SENEC a FK PÚCHOV), což bylo nejen dle výsledků hlavním kvalitativním přínosem pro náš turnaj. Z naší nejvyšší soutěže přijala pozvání mužstva SFC OPAVA a Fotbal FRÝDEK MÍSTEK, doplněné divizními celky 1.FC PŘEROV, 1.VALAŠSKÝ FC a domácím SK HRANICE. Desítku startujících doplnili dlouholetí kamarádi z IVANKY PRI NITRE, kteří vedou na Slovensku 3.ligu.

Hlavně zápasy slovenských týmu byli pro fotbalové fanoušky krásnou podívanou, při kterých nechyběla rychlost, bojovnost, ovládání míče a také góly. Těmto celkům sekundovala kvalitou snad jen mužstva Opavy a Frýdku Místku, ale jen v sobotní části. Ve druhém dni se k nim přidal domácí tým, který v sobotní části sice ztratil jen dva body, ale hra pokulhávala za našimi možnostmi. Zato v neděli si hraničtí vše vynahradili a až na jedno zaváhání (s vítězem turnaje), předvedli fantastický výkon, který byl odměněn zaslouženými ovacemi publika a uznáním od soupeřů. To nám při ztrátě pouhých pěti bodů za jednu prohru a remízu vyneslo úžasné druhé místo, což je vyrovnáním dosavadního maxima dosaženého hranickým celkem v celé dvacetileté historii pořádání turnaje. A navíc dosažené po dlouhých třinácti letech!

Turnaj jsme otvírali zápasem proti Fr.Místku, kdy nám patřil úvod utkání a už ve 4.min. jsme vedli 3:0 a pak ještě 5:2, ale vlastními individuálními chybami dovolili soupeři otočit na 5:6. V drtivém závěru jsme vyrovnali na konečných 6:6 a ještě zahodili několik vyložených šancí.

V našem druhém utkání byl náš výkon ještě poměrně slušný a ikdyž jsme po penaltě rychle prohrávali, nakonec jsme nebezpečný Senec udolali 5:2.

Po tomto úvodu nás čekala utkání s relativně lehčími mužstvy,  v nichž jsme se bohužel přizpůsobili slabším výkonům soupeřů a i přes výhry nad Valašským FC 6:1 a Ivankou 5:4 byla předvedená hra obrovským zklamáním nejen pro naše věrné fanoušky, ale hlavně trenéry.

Poslední sobotní zápas s celkem 1.FC Přerov přineslo sice zlepšený výkon a drtivou výhru 9:0, ale nemohlo být náplastí na předešlá dvě utkání.

Po těchto varováních a hlavně nabuzení od trenérů si i samotní hráči museli uvědomit jaký má být jejich přístup k reprezentaci svého klubu a výkony v nedělní části byli vskutku ozdobou neděle. Kluci se nepoložili ani po úvodním utkáni druhého dne ve kterém prohráli s pozdějším vítězem a opravdu kvalitním týmem Spartakem Trnava 1:3, avšak výkon nebyl z nejhorších.

Nebezpečná Opava byla v neděli pouze stínem ze soboty. Úvod jí sice vyšel a vedla nad námi dokonce 1:3, ale zvratu a následné prohře 5:3 nezabránila, když výkon SK gradoval především ve druhé části zápasu.

V předposledním utkání nás čekal soupeř z Petržalky, ze kterého šel oprávněný strach, neboť jeho fyzicky vyspělí hráči do té doby předváděli společně s Trnavou nejlepší fotbal. I hlasy z ochozů nám moc šancí před tímto bojem nedávaly. O to větší bylo překvapení. Naši hráči nastoupili bez respektu, pustili se do soupeře s vervou, zrychlili práci s míčem, vyhrávali osobní souboje a brzy se ujali vedení. Po té nás tým Petržalky asi pět minut přitlačil k naší brance, ale hráči na čele s výborně chytajícím brankářem vše vyřešili a postupně hru vyrovnali. Pohledné kombinační akce se přelévaly z jedné strany hřiště na druhou a šancí přibývalo. Skvělá akce na jeden dotek v závěru a gól do prázdné brány už jen stvrdilo naše vítězství 3:1. Zápas byl nezaujatými diváky označen za nejlepší v celém turnaji.

Toto vítězství nás dostalo na druhou příčku za Trnavu a právě před předešlého soupeře. Uhájení této skvělé pozice nás čekalo v posledním  utkání s Púchovem, který též aspiroval na druhý post. Porážka nás mohla odsunout dokonce až na čtvrté místo. Hráči ho však zvládli bravurně a po vítězství 3:0 mohli propuknout oslavy.

Hráči udělali dobrou vizitku nejen sobě, ale i mateřskému oddílu SK Hranice, který od svého útlého dětství reprezentují. Slavnostní ráz vyhlášení výsledků dodal místopředseda FO SK Hranice pan Vlastimil Kuchař, který předal ceny všem zúčastněným týmům i nejlepším jednotlivcům.

Poděkování patří také našim fanouškům, kteří nám hlavně v neděli skvěle fandili a v neposlední řadě pak také obětavým organizátorům této velké akce a nezbývá nic než věřit, že dlouholetá tradice bude pokračovat.

Sestava a střelci mužstva SK Hranice:

M.Chovanec (0) - D.Zezulka (6), D.Zbruž (2), R.Žingor (2), J.Marek (6),

J.Tomečka (1) - D.Siegel (2), Z.Stryk (11), J.Nehyba (3), P.Holoubek (3),

M.Kuchař (3), J.Šnejdrla (1), P.Kelar (1), R.Frydrych (1), M.Vyka (1).

Vyhodnocení jednotlivců ve XX. ročníku:

  • Nejlepší střelec:  Michal Kaľuha 14 gólů (FC Sp.Trnava)
  • Nejlepší hráč: Zdeněk Stryk  (SK Hranice)
  • Nejlepší brankář: Jakub Pišoja  (FK Púchov)
  • Cena sympatie:  Jakub Blaži  (TJ Ivanka pri Nitre)